HomeTeknoloji

TCG Anadolu

Tcg Anadolu

my-portfolio

TCG Anadolu için gurur günü! Başkan Erdoğan: Dünyada oyun değiştiren bir ülke olacağız; Törende Başkan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bu

Anka-3 gökyüzüyle buluştu
Başkentimizde, Ankara Tarihinin En Büyük Organizasyonuna Birlikte İmza Attık…
Büyük Veri Mi Kalın Veri Mi? : Big Data or Thick Data?

TCG Anadolu için gurur günü! Başkan Erdoğan: Dünyada oyun değiştiren bir ülke olacağız;

Törende Başkan Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan konuşmasında: “Türkiye’nin kendi gemisini tasarlayan, geliştiren, inşa ve idame eden 10 ülkeden biri olması, kuru bir slogan değil, gurur duyulacak bir başarıdır.” ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TCG Anadolu Gemisi Teslim Töreni ve Yeni MİLGEM Fırkateynleri Sac Kesme Töreni’nde konuştu.

Tcg Anadolu

Tcg anadolu

Türkiye’nin kendi gemisini tasarlayan, geliştiren, inşa ve idame eden 10 ülkeden biri olmasının gurur duyulacak bir başarı olduğunu söyleyen Erdoğan, “TCG Anadolu sayesinde dünyada ilklerden olan oyun değiştiren teknolojilere, sistemlere ve çözümlere öncülük eden bir ülke haline geleceğiz” şeklinde konuştu.
TCG Anadolu’nun İHA’ların iniş kalkış yapabileceği, kendi alanında dünyanın ilk savaş gemisi olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Güçlenen Türkiye’nin artık kendi sınırları ötesine çıktığını herkes görmeli ve kabul etmelidir. Türkiye Yüzyılı’nın inşasını savunma sanayisinin güvenli yolundan sürdüreceğiz” dedi.

Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:
Aradan geçen 7 yılın ardından TCG Anadolu gemimizi hizmete alıyoruz. Kahraman ordumuza hayırlı olmasını diliyorum. Mutluyuz ve gururluyuz. Bu gemiyi Türkiye Yüzyılı’nda bir sembol olarak görüyoruz. Mavi Vatan’a kazandıracağımız Yeni MİLGEM Fırkateynleri sac kesimini de gerçekleştireceğiz.

Tcg Anadolu

Tcg anadolu

Hizmete aldığımız TCG Anadolu İHA’ların iniş kalkış yapabileceği, kendi alanında dünyanın ilk savaş gemisidir. Bu gemimize KIZILELMA, Hürjet, Bayraktar TB2 gibi araçlarımız iniş ve kalkış yapabilecek. Dünyanın her köşesinde askeri operasyon yapabilecek özelliklere sahip. Yerlilik oranı yüzde 70 oranına sahip bu gemiyle kriz bölgelerine kolayca intikal edebileceğiz. Yerli ve milliliği daha fazla olan daha gelişmiş teknolojileri ülkemize kazandırmaya devam edeceğiz. Milli uçak gemimizi de layıkıyla yaptık ve yapacağız.

“HEDEFİMİZİ TAM BAĞIMSIZ SAVUNMA SANAYİİ”
Türk savunma sanayii son 20 yılda bir devrim gerçekleştirdi. Savunma sanayimizin güçlenen Türkiye’nin yükselen yıldızı olması kolay olmadı. Hedefimizi tam bağımsız savunma sanayii olarak belirledik. Hatırlarsanız bize o dönemde bir İHA’yı bile vermediler. Başka yerden temin ettiğimiz İHA’yı da uzun süre kullanmamıza fırsat tanımadılar.

“SAVUNMA SANAYİİ BÜTÇEMİZİ 75 MİLYAR DOLARA YÜKSELTİYORUZ”
Yerli ve milli projeler dönemini başlattık. Ülkemizde 62 olan savunma sanayii olan proje sayısı 750’yi buldu. Nereden nereye… Hükümete geldiğimizde 5,5 milyar dolarlık bütçeydi bu rakam şimdi 60 milyar doların üzerine çıktı. Savunma sanayiinde tek bir firmanın olması söz konusu değildir. Farklı kollarda birçok firmamız görev alıyor. Şimdi ihale süreci devam eden projelerle birlikte savunma sanayii bütçemizi 75 milyar dolara yükseltiyoruz. Elbette sektör bu noktaya gelene kadar çok gayret gösterdi. Sektörün ihracatının 4 milyar 400 milyon dolar rekor seviyeye ulaşması başarının işaretidir. Dışa bağımlılığımızı azaltmada iyi bir seviyeye geldik. Yerlilik oranımız yüzde 20’den yüzde 80’e çıkması tarihi bir başarıdır.

“GİZLİ AÇIK AMBARGOLARI AŞMAK İÇİN YAPILACAK ÇOK İŞ VAR”
Türk savunma sanayisi güvenlik birimlerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek duruma gelmiştir. Bize yurt içi ve yurt dışından gerekli talepler var. Mevcut projelere devam ederken, geleceğin muharebe ortamına da hazırlanıyoruz. Güvenlik güçlerimizin kullandığı ürünlerimizin dost ülkelerin envanterinde de yer almasından mutluluk duyuyoruz. Güvenlik güçlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için daha çok çalışacağız.

Geldiğimiz seviye elbette önemlidir. Ama hala ülkemize karşı sergilenen gizli açık ambargoları aşmak için yapılacak çok iş vardır.

Tcg Anadolu

Tcg anadolu

“TÜRKİYE’NİN KENDİ GEMİSİNİ GELİŞTİREN 10 ÜLKEDEN BİRİSİ OLMASI BİR BAŞARIDIR”
Mavi Vatan’ın güvenliği içinde bulunduğumuz dönemde daha çok öne çıkmıştır. Artık geneli itibarıyla toplu bir savunma sistemi yok, çeşitlendirerek bunları başarmamız gerekiyor. İHA’larda edindiğimiz tecrübeyi insansız deniz araçlarında da uygulayarak bu alanda da başarılı hale geldik. Dünyada ürünlerimiz gıptayla takip edilmeye başlandı. Birçok teknolojiyi de artık kendimiz geliştiriyoruz. Türkiye’nin kendi gemisini geliştiren 10 ülkeden birisi olması bir başarıdır.

2023 yılını savunma sanayiinde birçok projeyi milat olarak belirledik. Ülkemizin ikinci büyük gemisi olacak Derya, Piri Reis Denizaltımız yine bu yıl içinde hizmete girecek. Milli Muharip Uçağımız başta olmak üzere hava savunma sisteminde de takvimin önünde gidiyoruz. Güçlenen Türkiye’nin artık kendi sınırları ötesine çıktığını herkes görmeli ve kabul etmelidir. Türkiye Yüzyılı’nın inşasını savunma sanayisinin güvenli yolundan sürdüreceğiz.

Tcg Anadolu

Tcg anadolu

Türkiye yine manşetlerde! Dünya TCG Anadolu’yu böyle gördü: Ezber bozan gemi
Türkiye yine manşetlerde! Dünya TCG Anadolu’yu böyle gördü: Ezber bozan gemi
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri Erdoğan’ın en rahat seçimi olacak
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri Erdoğan’ın en rahat seçimi olacak
Kılıçdaroğlu kendi imzasıyla CHP’yi nakavt etti! Listeden kurcaladıkça kriz çıkıyor
Kılıçdaroğlu kendi imzasıyla CHP’yi nakavt etti! Listeden kurcaladıkça kriz çıkıyor
Okan Karacan hakkında suç duyurusu! Ünlü sunucu Okan Karacan eski eşini canından bezdirdi Beni mesajlarla tuzağa çekmeye çalışıyor
Okan Karacan eski eşini canından bezdirdi “Beni tuzağa çekmeye çalışıyor”
Son dakika haberi: Erman Toroğlu’dan o pozisyon için olay sözler! Valencia penaltı beklemişti…
Toroğlu’dan Valencia’nın pozisyonu için olay sözler!

TCG ANADOLU SİRKECİ’DE ZİYARET EDİLEBİLECEK
TCG Anadolu’yu buradan Sirkeci’ye çekeceğiz. Gemimizi halkımıza açacağız. İstiyoruz ki halkımız gemimizi gezsin, dolaşsın bu gururu hep birlikte yaşayalım.

YORUMLAR

SİTE YORUMLARI: 0