HomeFaaliyetler

Başkent’te “Milli İradeye Saygı” buluşması

Şener Aslan

my-portfolio

İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy
Yazılım Niye Önemlidir?
“Milli İradeye Saygı” mitingleri

 

Başkent’te “Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya” sloganıyla düzenlenen miting için Sincan’da yüzbinlerce kişi biraraya geldi.

CANKARA AK Parti Ankara İl Başkanlığının organizasyonuyla “Büyük Oyunu Bozmaya Hadi Tarih Yazmaya” sloganıyla düzenlenen “Milli İradeye Saygı” mitinginde yüz binlerce vatandaş bir araya geldi.

Mitingin yapıldığı Sincan pazar yerinde saatler öncesinde toplanan vatandaşlar, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı miting alanında “Türkiye seninle gurur duyuyor” tezahüratlarıyla karşıladı.

Miting alanında kurulan platforma eşi Emine Erdoğan ile birlikte çıkarak vatandaşları selamlayan Erdoğan’ın konuşması yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Kendisine verilen Ankaragücü atkısını takarak bir süre konuşan Başbakan Erdoğan’ın konuşması sık sık “Dik Dur Eğilme, Türkiye Seninle”, “Türkiye seninle gurur duyuyor” ve ‘Mücahit Erdoğan” sloganıyla kesildi.

Mitingde, “Bu aydınlık yarınlarına, demokrasisine sahip çıkanların, Başbakanına sahip çıkanların mitingidir”, “Balyozla yıkamadınız. Tencere tavayla hiç yıkamazsınız”, “Oy’un büyük Türkiyem”, “Son sözü çapulcular değil, millet söyler”, “Bırak tencereyi, tavayı gel gör Ankara’daki havayı”, “The world is watching the realities now” ile İngilizce ve Türkçe yazılmış “Ellerinde molotof kokteylleri ve sopaları olan insanların Beyaz Saray’a yürümelerine ve kamu malına saldırmalarına izin verildiği bir durumu hayal edebiliyor musun? CNN” yazılı pankartlar dikkati çekti. .

Başbakan Erdoğan ile birlikte platforma çıkan Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Ankara milletvekilleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve diğer partililer, Erdoğan’ın 1 saat 15 dakika süren konuşmasını platformda dinledi. “

Miting sırasında zamam zaman etkisini hissettiren yağmura aldırış etmeyen vatandaşlar, miting alanında yer bulamayınca çevredeki bazı binaların balkonlarından ve çatılarından mitingi takip etti.

MKonuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ve beraberindeki bakan ve parti yetkililerince vatandaşlara kırmızı karanfiller dağıtan Başbakan Erdoğan, alandan parti otobüsüyle ayrıldı. Erdoğan’a, Sincan İstasyon Caddesinde toplanan vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulundu.

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını çok sayıda yabancı basın mensubu da takip ederken, bazı yabancı basın kuruluşları da mitingi canlı yayınladı. 

Erdoğan, miting alanına gelmeden önce kalabalığa hitap eden sunucunun, vatandaşlardan ellerindeki Türk  bayrakları ve AK Parti bayraklarını sallamalarını isteyerek, “Bu pozu CNN ve BBC için veriyoruz. Arkadaşlar tercüme edin onlara” sözleri büyük alkış aldı. 

Mitingde aşırı yoğunluk nedeniyle bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirirken, baygınlık geçiren bazı katılımcılara da alandaki sağlık görevlilerin müdahalede bulundu. Bayılan bir vatandaşı gören Başbakan Erdoğan, sağlık personelini kendisi yönlendirdi. 

Yoğun güvenlik önleminin alındığı miting alanında, emniyete ait bir helikopter havadan denetimde bulundu. Miting alanına sinyal kesici donanıma sahip araçlar yerleştirilirken, özel harekat polislerinin de alana hakim binaların çatılarında konuşlandığı görüldü.

Öte yandan, Başbakan Erdoğan, miting alanına gelirken konvoyundaki bir motosikletli polis, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kaza yaptı. Polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

YORUMLAR

SİTE YORUMLARI: 1
  • comment-avatar
    Hayati birlikci 5 yıl ago

    Milli iradeye saygı progrmını düzenleyen ve emeği geçenlerden allahım razı olsun, şener aslan szlere de çok dua ediyorum, Allah Ayağınıza taş değirmesin.